Menu
درج آگهی صنعتی برای عکس پروفایل

عکس های پروفایل خود را با چی بسازیم؟

ه گزارش ایسنا، بنابر اعلام افکتینو، با استفاده از افکتینو می توانید عکس خود را بدون تغییر کیفیت و اندازه، در کنار بهترین بازیگر هالییودد، بیلبورد تبلیقاتی، بر روی جلد مجله، بر روی یک برج معروف و  .. . به راحتی و بدون هیچ مشکلی قرار دهید.  در ادامه با اشاره به اهمیت عکس پروفایل و نحوه انتخاب عکس های پروفایل به معرفی ویژگی های خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. معرفی پروفایل ساز افکتینو در ایسنا 

اهمیت عکس های پروفایل

شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در سراسر جهان به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. طبق تحقیقی که در انگلستان انجام شده است، میزان استفاده از عکس در شبکه‌های اجتماعی از ۵۳% در سال ۲۰۱۱ به ۶۴% در سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است و تماشای عکس‌ها در دنیای مجازی به یکی از سرگرمی‌های محبوب افراد تبدیل شده که میزان آن حتی از گوش کردن به موسیقی نیز بیشتر است.

گاهی اوقات یک عکس مناسب می‌تواند جایگزین ده‌ها کلمه و جمله باشد و بهتر از همه آن‌ها مفهوم و مقصود ما را به دیگران منتقل کند. هر یک از ما حداقل یک بار سعی کرده‌ایم عکس پروفایلمان را با حال روحی خود هماهنگ کنیم. در اوج شادی از عکس پروفایل شاد استفاده کرده‌ایم یا به هنگام ناراحتی به دنبال عکس پروفایل غمگین بوده‌ایم. خیلی از اوقات عکس پروفایل دخترونه یا عکس پروفایل پسرانه را انتخاب کرده‌ایم که بتواند احساسات ما را به خوبی نشان دهد.

هرگز عکس پروفایل خود را دست کم نگیرید. افرادی که پروفایل شما را می‌بینند به خوبی می‌توانند به یک دید کلی درباره شما دست پیدا پیدا کنند. یک عکس پروفایل شاد یا غمگین، عکس پروفایل خاص یا حتی عکس پروفایل طبیعت؛ همه و همه می‌توانند شخصیت شما را تا حدودی برای مخاطبانتان نمایان کنند. علاقمندی‌ها، تجربیات، تفکرات و بسیاری دیگر از ویژگی‌های شما از تصویر پروفایلتان مشخص می‌شود.

روانشناسی عکس های پروفایل

همین حالا نگاهی به پروفایل خود بیندازید. احتمالا تعداد زیادی از عکس‌های شما شبیه به هم هستند. ممکن است شما به سلفی‌های تک نفره علاقه داشته باشید یا اینکه همه عکس‌های شما دسته‌جمعی باشد. شاید عکسی از خود نداشته باشید و تصاویری از طبیعت را انتخاب کرده باشید یا اینکه عکس‌نوشته ‌هایی را به جای عکس پروفایل عاشقانه خود قرار داده باشید.

“عکس پروفایل، نشانه شخصیت شماست.” شاید این جمله کمی اغراق به نظر برسد اما باور کنید حقیقت دارد. تصویر پروفایل شما می‌تواند دریچه‌ای به سوی شناخت شخصیت، فعالیت‌ها، علایق و دغدغه‌های شخصی و اجتماعی شما باشد. در واقع اهمیت تصویر پروفایل از آن جهت است که به شما این امکان را می‌دهد تا خودتان انتخاب کنید که دیگران شما را چگونه بشناسند. به بیان دیگر، پروفایل نشانه شخصیت شماست و به نوعی برند شخصی شما محسوب می‌شود. اولین دلیل اهمیت </”>عکس پروفایل خاص این است که این امکان را می‌دهد که دیگران بتوانند شما را شناسایی کنند. دلیل دیگر این است که عکس زیبا ابزاری است که به افراد کمک می‌کند تا خود را ابراز کنند. در واقع تصویر پروفایل، برای فرد شهرت و اعتبار خلق می‌کند. هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت‌های تخصصی، انتخاب بهترین عکس پروفایل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و ضروری است که عکسی انتخاب شود که تصویر درستی را از فرد به دیگران انتقال دهد.

روانشناسی عکس پروفایل از آن جهت اهمیت دارد که در دنیای مجازی، وقتی ما از طریق کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود ارتباطی را آغاز می‌کنیم، غالباً نبود سایر مولفه‌های ارتباط غیرکلامی از جمله حالت چهره، تن صدا، زبان بدن، تماس چشمی و نیز فاصله فیزیکی را احساس نمی‌کنیم. از آن‌جایی که بخش مهمی از ارتباطات انسان‌ها غیرکلامی است و نیز این مولفه‌های غیرکلامی در درک و بهبود ارتباطات بین‎ فردی نقش مهمی ایفا می‌کند، تصویر پروفایل باید به گونه‌ای انتخاب شود که نبود این مولفه‌ها را تا حد امکان پوشش دهد. از سوی دیگر دانستن اصول روانشناسی عکس پروفایل، می‌تواند در برقراری و تداوم ارتباطات مفید باشد.

بهترین عکس پروفایل را با رعایت نکات زیر بسازید

گاهی ممکن است شما بدون آنکه متوجه باشید اشتباهاتی را درباره عکس پروفایل خود انجام دهید. اشتباهاتی که می‌تواند اثر منفی را در ناخودآگاه مخاطبان شما بگذارد. این موضوع در شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای مثل لینکدین اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

هیچ عکسی برای پروفایل خود انتخاب نکرده‌اید

اول از همه سراغ بزرگترین و قطعی‌ترین اشتباه در انتخاب عکس پروفایل می رویم. هیچ عکسی از شما وجود ندارد. چه دلیلی وجود دارد که شما هیچ عکسی برای پروفایل خود انتخاب نکرده اید؟ بیایید کمی حدس بزنیم. نمی خواهید زمان خود را برای این مسائل پیش پا افتاده تلف کنید؟ فکر می کنید بود و نبود این تصویر اهمیت چندانی ندارد؟ علاقه ای به برقراری ارتباط ندارید؟ و … مطمئن باشید که این سوالات به ذهن همه افرادی که عکس پروفایل شما را می بینند یا بهتر بگوییم عکسی در پروفایل شما نمی بینند خواهد رسید.

اگر با یکی از این دلایل این کار را انجام داده‌اید حرفی نیست اما اگر بدون قصد عکسی برای پروفایل خود انتخاب نکرده‌اید سریع‌تر عکسی مناسب از خود را در پروفایلتان قرار دهید و دیگران را از سردرگمی نجات دهید.

در عکس پروفایل هستید اما نیستید

در زیبا بودن این مکان شکی نیست؛ اما توجه کنید که شما آن طور که باید مورد توجه قرار نمی گیرید. همه ترجیح می دهند چهره شما را ببینند نه تصویری که اصلا در آن به چشم نمی آیید. مطمئن باشید بسیاری از افراد مجبور می شوند روی این تصویر زوم کنند تا شما را بهتر ببینند.

اینکه بخشی از محیط اطراف یا ژست شما در عکس مشخص باشد زیباست، اما این حواشی نباید چهره شما را تحت تاثیرقرار دهد. هر چقدر که چهره شما بیشتر مشخص باشد، تاثیر بهتری روی افراد جدید خواهید داشت.

این تصویر در عکس پروفایل تصویر شما نیست

حتما تصویری را انتخاب کنید که خود واقعی شما باشد. اگر به تازگی تغییری در ظاهر خود ایجاد کرده اید، از تصاویر جدید خود استفاده کنید. استفاده از تصاویر مربوط به ۲۰ سال قبل هیچ تصوری از ظاهر کنونی شما به افراد جدید نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *